Audyt Due Diligence przeprowadza się w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo zmienia właściciela. Strona będąca zainteresowana zakupem wysyła tajnych wysłanników, by dokonali analizy przedsiębiorstwa na różnych płaszczyznach. Kontrolowane są kwestie finansowe i księgowe, występująca tam sytuacja prawna, a także relacje pracownicze. W zakresie ochrony środowiska są to przede wszystkim obszary związane z tymi aspektami. Efekty tych badań mogą mieć korzystny bądź mniej korzystny wpływ na ostateczną wycenę.

Audyt Due Diligence | BHP | ochrona środowiska – Wrocław 

W kwestii ochrony środowiska przeprowadzenie audytu może sprawić większą trudność. kwestie związane z tym aspektem mogą nie być tak oczywiste jak w innych sytuacjach.

W szczególności należy zwrócić uwagę na to, czy firma, której przejęcie Państwo rozważacie, nie posiada zaległości w zakresie sprawozdawczości różnych aspektów środowiskowych. Takie kwestie mogą mieć realny wpływ na wycenę transakcyjną ze względu na możliwość wymierzenia kary związanej z tym zaniedbaniem poprzedniego właściciela.

Państwa uwagę powinna zwrócić także historia obiektów, istotne może okazać się zapoznanie z dokumentacją budowlaną z całego okresu działania budynku. Szczególnie uwzględnione powinny zostać także kwestie, które w przeszłości miały służyć rozwojowi firmy, a Państwu uniemożliwiają np. rozbudowę. Jest to niezwykle ważne, gdyż taki z pozoru mało istotny czynnik będzie miał nieodzowny wpływ na wydanie pozwolenia i poparcie organizacji środowiskowych. Może się to zatem wiązać z dodatkowymi kosztami, które będzie trzeba pokryć. Warto przeanalizować nabywaną firmę pod wszelkimi możliwymi aspektami, by uniknąć pokrywania ukrytych kosztów spowodowanych niedoinformowaniem.

Audyt Due Diligence BHP ochrona środowiska Wrocław

Decydując się na przeprowadzenie audytu Due Diligence, warto skorzystać z obowiązującego w Polsce katalogu wytycznych, który może okazać się bardzo pomocny podczas samodzielnych oględzin firmy.

Firmy zewnętrzne opierają się jednak oprócz obowiązujących praw także o bogate doświadczenie zawodowe. W EkoBHP.pl funkcjonujemy na rynku już 20 lat, co pozwoliło nam na podjęcie się wielu skomplikowanych działań z zakresu środowiska i BHP. Ma to nieodzowny wpływ na nasze postrzeganie wielu kwestii, które dzięki naszemu doświadczeniu możemy rozwiązać sprawnie i przede wszystkim z wyjątkową skutecznością. Jeśli potrzebujecie państwo pomocy z zakresu wykonania audytu Due Diligence, a także wolicie Państwo zaufać specjalistom z branży – zapraszamy do kontaktu. Nasza główna siedziba znajduje się w samym sercu dolnego śląska.