Pracownia BHP i Ochrony Środowiska ,,EKOOKNO” to firma posiadająca 20-letnie doświadczenie w swojej branży. Nasz zespół to profesjonaliści w zakresie audytu środowiskowego na wysokim poziomie.

Obecnie o ekologii mówi się coraz więcej nie tylko w mediach czy prasie, ale także w środowisku przedsiębiorców. Dzieje się tak z kilku powodów.

Po pierwsze, podejmowanie niektórych działań wiąże się z koniecznością uzyskania zgody Narodowego (bądź Wojewódzkiego) Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Otrzymuje się ją, gdy istnieje pewność, że dane poczynania nie wpłyną negatywnie na środowisko naturalne.

Po drugie, wywiązywanie się z obowiązków w tym zakresie wpływa na postrzeganie firmy przez klientów, a w konsekwencji – na jej pozycję na rynku. Prowadzenie działalności w sposób ekologiczny jest obecnie rozumiane jako niewątpliwy atut.

Kto powinien wykonać audyt ochrony środowiska? 

Zawiłości i mnogość przepisów prawnych, mogą sprawić, że mogą Państwo nie być pewni co do poprawności postępowania w ramach obowiązujących przepisów. Audyt z zakresu ochrony środowiska weryfikuje, czy wszystkie rozwiązania wprowadzone są poprawnie oraz, czy żadne przedsięwzięcia nie szkodzą naturze.

Tak naprawdę audyt ochrony środowiska  powinien wykonać każdy właściciel firmy, której działania mają wpływ na gospodarkę wodno-ściekową – dla bezpieczeństwa swojego oraz środowiska naturalnego.

Jakie są korzyści, jeśli wykona się audyt ochrona środowiska?

 Z nieprawidłowym funkcjonowaniem firmy w zakresie ochrony środowiska wiąże się szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Są to nie tylko kary czy mandaty, ale także wstrzymanie działalności instalacji. Negatywnym następstwem takiego postępowania może być też spadek zaufania do Państwa firmy

Wykonany przez nas audyt ochrony środowiska zapobiegnie możliwym nieprzyjemnościom i sprawi, że Państwa przedsiębiorstwo będzie funkcjonowało sprawnie i – przede wszystkim – zgodnie z prawem.

 Audyt ochrona środowiska – Co nas wyróżnia?

Działamy na rzecz ochrony środowiska już od ponad 20 lat. Obecnie chronimy około 2000 pracowników, a każdego pracodawcę obejmujemy naszym ubezpieczeniem OC na kwotę 1 miliona złotych.

Rzetelny i profesjonalny audyt ochrony środowiska wykonamy na terenie całej Polski. Oferujemy korzystny dla każdej firmy outsourcing. Pozwala on zredukować koszty – nasi pracownicy świadczą usługi tylko w niezbędnych zakresach, a Państwo nie muszą zatrudniać własnego specjalisty. Z outsourcingu płynie obopólna, niewątpliwa korzyść.

Dzięki niemu możliwe jest optymalne wykorzystanie czasu, tak istotne w prowadzeniu działalności. Wiemy, jak bardzo wpływa to na jakość usług.