W zależności od przedsiębiorstwa oraz zakresu działania, różniące są obowiązki oraz normy prawne, według których udziela się zgody na funkcjonowanie. Aby każdy podmiot realizował swoje cele i zadania w sposób należyty i bezpieczny, spoczywa na nim obowiązek stosowania się do norm oraz przepisów prawnych. Zajmujemy się kompleksowym świadczeniem usług dot. opracowań dokumentacji, pozwalających na wprowadzenie gazów i pyłów do środowiska. Fachowcy z zakresu ochrony środowiska, dopełniają wszelkich wskazań, które są konieczne w przypadku ww. wniosków. Wymiar pozwoleń oraz ich zakresu jest uregulowany w myśl ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska. Cechuje nas długoletnie doświadczenie – świadczymy usługi dla każdego rodzaju przedsiębiorstwa, wymagającego specjalnego pozwolenia.

EkoBHP – pozwolenie emisyjne, Wrocław

Składanie wniosków oraz ich analiza ma na celu dobro środowiska oraz określenie możliwych zagrożeń. Aby organ decydujący mógł wydać wiążącą decyzję, należy sporządzić należytą dokumentację obejmującą szereg danych. Wśród koniecznych informacji powinno znaleźć się 25 punktów, począwszy od podstawowych danych, skończywszy na niezwykle precyzyjnych aspektach działalności. Ich ustalenie bywa dla właścicieli kłopotliwe oraz problematyczne, tak więc zaufanie specjalistom gwarantuje dokładność dokumentacji.

W obowiązku składającego jest przedstawienie wyłącznie rzeczywistych faktów, wraz z możliwymi zagrożeniami oraz stosowanymi technikami. Prawidłowo sporządzony wniosek, zwiększa szansę na uzyskanie pozwolenia. Instalacje, które podlegają takowej konieczności, są regulowane poprzez zbiór wykluczający, zawarty w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie przypadków, w których wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia (Dz. U. Nr 130, poz. 881). Jest to również warunkowane emisji w sposób zorganizowany. Zaufało nam wiele kluczowych przedsiębiorstw!

Pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów (Wrocław) – jakie urządzenia należy zgłosić?

Uzyskanie pozwolenia na wprowadzenie gazów i pyłów (Wrocław) jest konieczne wówczas, gdy instalacja została dopiero co wybudowana bądź jeśli uległa przebudowie. Rozporządzenie obejmuje wszystkie instalacje, w których dochodzi do utleniania, spalania się paliw celem pozyskania energii. Mogą to być chociażby suszarnie czy kotły grzewcze.

Najprościej można by powiedzieć, że pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów (Wrocław) jest niezbędne wtedy, gdy ich emisja przebiega w sposób zorganizowany, choć nie jest to regułą. Istnieją takie przypadki, że instalacje emitujące w sposób niezorganizowany także będą wymagać pozwolenia. Zdarza się natomiast i tak, że niektóre instalacje należy zgłosić, ale nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na ich eksploatację.

Zdajemy sobie sprawę, jak trudnym procesem jest uzyskanie pozwolenia na wprowadzanie gazów i pyłów (Wrocław). My mamy w tym duże doświadczenie, a także liczne sukcesy. Sporządzamy wszelkie dokumenty wraz z niezbędną zawartością tak, aby nasi klienci mogli bez przeszkód je otrzymać, a przez to uniknąć płacenia wysokich kar.

Pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów (Wrocław) jest na wyciągnięcie ręki!

Profesjonalizmem w branży kierujemy się już od 2003 roku, co zaowocowało wieloma udanymi współpracami z zakresu doradztwa w kwestii BHP oraz ochrony środowiska. Działamy na terenie całej Polski, a pod naszą opieką pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów (Wrocław) uzyskały już setki naszych klientów – chętnie pomożemy także Państwu!