Przestrzeganie norm oraz panujących zasad jest konieczne w przypadku każdej działalności. Niestety o wielu zasadach i obowiązkach przedsiębiorcy przekonują się zbyt późno. Złożenie raportu KOBiZE jest konieczne dla każdej firmy, którą wyposażono w klimatyzację oraz samochód – reguluje to art. 7 ustawy o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1447 ze zm.). EkoBHP z pełną odpowiedzialnością wspiera etap przygotowania sprawozdania, aby umożliwić jego terminowe złożenie. Forma dokumentu jest ściśle określona przepisami, tak więc aby był on wykonany prawidłowo, oddanie się w ręce specjalistów jest gwarancją bezpieczeństwa.

Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami – Raport Kobize Wrocław

Każdy podmiot jest zobowiązany przedłożyć sprawozdanie raz w roku, do lutego. Termin ten jest ustalony odgórnie, nie ma możliwości wydłużenia lub nanoszenia indywidualnych zmian. Obowiązek raportu KOBiZE został nałożony w 2011 roku, natomiast w dalszym ciągu – dochodzi do wielu zaniechań. Celem jest informacja o wielkości emisji gazów cieplarnianych oraz innych substancji wpływających na środowisko. Dane są niezwykle ważne w przypadku każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od wielkości oraz zakresu działalności.

Istnienie krajowego ośrodka zostało powołane z tytułu dyrektyw unijnych i systemu handlu uprawnieniami do tejże emisji. Wykonywanie corocznych sprawozdań pozwala dokonywać wielu analiz na polu emisji o użytku administracyjnym, samorządowym oraz podmiotów. Nad wyżej wymienionym, pieczę sprawuje Minister Klimatu wraz z zainteresowanymi resortami, którym prawnie przysługuje możliwość uzyskiwania informacji. Krajowa baza danych spełnia wiele zadań, a raporty Kobize jednoznacznie wspierają kontrolę nad emisją – troska o środowisko naturalne jest niezwykle ważna zarówno dla życia, zdrowia, jak i funkcjonowania podmiotów.

Raport KOBiZE, wsparcie – Wrocław

Przedłożenie odpowiedniego sprawozdania, wymaga od przedsiębiorcy nie lada wiedzy oraz kompetencji. Odpowiedni zbiór danych oraz ich przedstawienie nie jest jednak łatwe. Oferujemy pomocną dłoń w realizacji raportów Kobize dla każdego rodzaju przedsiębiorstwa. Świadczymy swoje usługi na możliwie najwyższym poziomie, wraz z kompetentnym oraz profesjonalnym zespołem fachowców. Odpowiednio złożony dokument uchyli możliwość poniesienia jakichkolwiek konsekwencji prawnych oraz wykluczy nanoszenie poprawek. Zaufało nam wiele czołowych firm z szerokiego zakresu działalności – klienci są dla nas priorytetem.