Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest niezwykle istotne. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie szkoleń związanych z bezpieczeństwem w miejscu pracy. Dzięki znajomości zasad bezpieczeństwa przez pracowników można znacznie ograniczyć ryzyko potencjalnych wypadków, a także lepiej zadbać o zdrowie zatrudnionych w firmie osób. Wiele firm decyduje się na przeprowadzanie szkolenia BHP przez internet, co nabrało szczególnego znaczenia zwłaszcza w ostatnim czasie. Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie oferują szkolenia BHP online, można osiągnąć równie dobre, a czasami nawet lepsze efekty co w przypadku szkolenia w miejscu pracy. Jeżeli chcesz zapewnić profesjonalne szkolenia BHP online w swojej firmie, to nasza firma z przyjemnością pomoże Ci w ich realizacji.

Szkolenia BHP przez internet – wysoka jakość i bezpieczeństwo

Zarówno szkolenia BHP online, jak i na żywo pomagają pracodawcy zabezpieczyć się przed ewentualnymi kosztami odszkodowania w sytuacji, w której w wyniku braku odpowiedniego przeszkolenia pracowników doszłoby do jakiegoś wypadku lub uszczerbku na zdrowiu. Przestrzeganie przepisów BHP w pracy wymaga odpowiedniego przeszkolenia zarówno pracowników, jak i kadry zarządzającej. Dzięki wybraniu naszej firmy zamiast przeprowadzania wewnętrznego szkolenia w firmie zyskujesz gwarancję, że zostanie ono wykonane w odpowiedni i dokładny sposób.

Niestety często szkolenia BHP nie są przeprowadzane z potrzebnym zaangażowaniem. Specjaliści pracujący w naszej firmie doskonale znają się na przepisach BHP, dlatego oferowane przez nas szkolenia BHP online są zawsze najwyższej jakości. Skorzystanie z naszych usług outsourcingowych zredukuje koszty zatrudnienia lub wyszkolenia pracownika, który byłby odpowiedzialny za przeprowadzanie szkoleń BHP. Program szkolenia BHP online jest przez nas dostosowywany zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami, a także specyfiką Twojej firmy. Jedną z największych zalet szkoleń BHP przez internet jest duża swoboda w kwestii wyboru czasu i miejsca szkolenia, ponieważ nie trzeba szukać do tego specjalnego pomieszczenia.

Czytaj więcej

Kto powinien odbyć szkolenia BHP online?

Obowiązkowym szkoleniom BHP przez internet podlegają wszyscy zatrudnieni, w tym praktykanci czy uczniowie szkół zawodowych przyuczani do zawodu, a także kadra kierownicza i sam pracodawca. Na szkolenia BHP online składają się szkolenie wstępne (instruktaż ogólny oraz stanowiskowy) i szkolenia okresowe, jako że to pierwsze ważne jest dla pracowników i kadry kierowniczej odpowiednio 12 i 6 miesięcy.

Wstępne szkolenia BHP przez internet nie są natomiast wymagane wówczas, gdy dana osoba pracowała wcześniej na takim samym stanowisku i już je odbyła u innego pracodawcy.

Dokumentacja szkolenia BHP przez internet

Aby szkolenia BHP online mogły zostać uznane za odbyte, wymaga się, by dokumentować je poprzez oświadczenia podpisane przez każdego pracownika, które dołącza się do jego akt osobowych. Gwarantujemy, że jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, dopełnimy wszelkich niezbędnych formalności.

Okresowe szkolenia BHP online – kiedy należy je przeprowadzić?

Pierwsze okresowe szkolenia BHP online powinny się odbyć po 12 miesiącach pracy pracownika lub w przypadku kadry kierowniczej – po 6 miesiącach. Osoby obejmujące stanowiska robotnicze następne szkolenia BHP przez internet powinny odbywać raz na 3 lata, a jeżeli wykonywana praca wiąże się z wysokim ryzykiem – raz na rok. Dla pracowników biurowych powinno się je organizować raz na 6 lat, a dla innych stanowisk – raz na 5 lat.

 

Szkolenia BHP online – podstawowy zakres usług

Do podstawowych usług świadczonych w ramach naszych szkoleń BHP przez internet zaliczają się między innymi:

  • Obsługa BHP i przeciwpożarowa,
  • Szkolenia wstępne i okresowe dla wszystkich zatrudnionych,
  • Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

W celu dokładnego ustalenia szczegółowych warunków współpracy, zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości przeprowadzanych szkoleń BHP online, to nasza firma jest tym, czego szukasz.